Uroczystości z okazji 85-lecia otwarcia Instytutu Radowego

29 maja 2017 r. odbyły się uroczystości z okazji 85-lecia otwarcia Instytutu Radowego. W obchodach, które rozpoczęły się w południe vis a vis budynku Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej, uczestniczyli między innymi marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala, ambasador Francji Pierre Lévy oraz przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych a także przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego – dziekani Wydziału Chemii UW oraz dyrekcja CNBCh UW. Podczas uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem największej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej – Curie. Goście wydarzenia mieli okazję obejrzeć wystawę o historii Instytutu Radowego.

Źródło: www.cnbch.uw.edu.pl

Data publikacji: 06 czerwca 2017